יצחק נבון ז"ל (צילום: עטא עוויסאת)

בעוד כשלושה חודשים תיחנך שכונת מגורים חדשה בבית שאן, 'אחוזת נבון', שתקרא על שמו של יצחק נבון ז"ל, הנשיא החמישי של מדינת ישראל. שכונה זו, הממוקמת בדרום מערב העיר על כביש 90, כוללת מתחם מגורים לקראת איכלוס ובו 200 יחידות דיור.

יצחק נבון ז"ל כיהן כנשיאה של מדינת ישראל בשנים 1978- 1983, שירת גם כחבר הכנסת, סגן ראש הממשלה ושר החינוך והתרבות בממשלות ישראל.

בתשובה למכתב, שבו הודיע ראש העירייה, רפי בן שטרית, למשפחת נבון על הכבוד שהעיר החליטה לחלוק לנבון, השיבה באחרונה משפחת נבון במכתב הוקרה.

בנו של הנשיא לשעבר, ארז, העומד בראש העמותה להנצחת מורשת אביו כתב לאחר קבלת ההודעה מעיריית בית שאן: "ברצוני להודות לכם על החלטתכם לקרוא לשכונה בבית שאן 'אחוזת נבון' על שם אבי. אבי חתר לסולידריות חברתית, לקליטת עלייה ולצמצום הפערים בחברה הישראלית בכל תפקיד שנשא, בחייו הציבוריים והאישיים כאחד".

עוד כתב נבון הבן במכתב ששלח לעירייה כי כמורה ומחנך עמד אביו בראש 'ביעור הבערות', מיזם שעסק בהוראת מבוגרים שאינם יודעים קרוא וכתוב, ופעל להקמת המתנ"סים ברחבי הארץ. "כשר החינוך והתרבות ביקש נבון להטמיע בתלמידים ערכי יסוד ובהם כבוד למורשת, לדת ולמגוון המסורות בארץ ושאף לקירוב לבבות בין העדות והדתות במדינה", כתב הבן.

את המכתב סיים הבן במילות תודה לעיריית בית שאן: "אני שב ומודה לעיריית בית שאן על הנצחה ראויה זו ומאחל כי 'אחוזת נבון' תמלא משפחות וילדים אשר ישאבו השראה ממורשתו של אבי ומעשייתו למען העם והמדינה".

ראש עיריית בית שאן בן שטרית הודה לבנו של הנשיא נבון על הדברים שכתב בעקבות החלטת הנהלת העיר לקרוא לאחת משכונותיה החדשות על שמו של אביו ז"ל.

כאמור, לקראת האביב תקיים העירייה טקס ובו תחנוך את השכונה החדשה בהשתתפות המשפחה, כאורחי כבוד.